31.05.2022 08:00 44 WH

Czytelnik z Rumi ostrzega przed kradzieżami tablic rejestracyjnych

Fot. archiwum

„Od pewnego czasu w Rumi kradną tablice rejestracyjne. Jeżeli macie możliwość schowania waszych pojazdów do garażu lub zaparkowania na podwórku, to zróbcie to. Zaoszczędzicie sobie nerwów, czasu i pieniędzy przy wyrabianiu nowych” – radzi jeden z naszych Czytelników. Policja informuje, że w kwietniu skradziono pięć tablic na terenie miejscowości.

Coraz częściej słyszy się o kradzieżach tablic rejestracyjnych. Czytelnik z Rumi ostrzega i informuje o niepokojących sytuacjach w mieście.

Ostatnio zniknęło kilka tablic z parkingu na rogu Dąbrowskiego ze Starowiejską, nocą ktoś zrobił to samo w okolicach SP6 – czytamy w wiadomości. - Jeżeli macie możliwość schowania waszych pojazdów do garażu lub zaparkowania na podwórku, to zróbcie to. Zaoszczędzicie sobie nerwów, czasu i pieniędzy przy wyrabianiu nowych. Paliwo drożeje, więc prawdopodobnie komuś, po to te blachy są potrzebne.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z wejherowską komendą. Od początku roku do końca kwietnia w Rumi odnotowano 17 przypadków kradzieży tablic rejestracyjnych, które zostały zgłoszone policji.

Jak ustrzec się przed taką grabieżą? Policjanci mówią, że najważniejsze jest prawidłowo zabezpieczenie tablic.

Samo umocowanie ich w ramkach nie wystarczy, by uchronić się przed kradzieżą. Warto więc na stałe przykręcić je do zderzaka np. za pomocą śrub, czy wkrętów, to w znacznej mierze odstrasza przestępców, którym bardzo zależy na czasie – zwraca uwagę asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy. - Zwracajmy, również w ramach samopomocy sąsiedzkiej, uwagę, na obce osoby „kręcące się” na parkingach, przy samochodach naszych i sąsiadów, a o wszystkich niepokojących sygnałach informujmy natychmiast policję.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24