24.05.2022 09:00 4 AB/TTM

Kolejny nabór do programu wymiany kopciuchów w Pucku

Fot. TTM

Tak jak rok temu, mieszkańcy Pucka mogli starać się o 5 tysięcy złotych na wymianę źródeł ciepła. W piątek (20 maja) zostały podpisane umowy z mieszkańcami, jednak było ich znacznie mniej niż w zeszłym roku. Dlatego miasto zapowiada kolejny nabór do programu w czerwcu.

W 2021 roku do programu „Lepsze powietrze w moim Pucku” zgłosiło się 35 mieszkańców. Ze względu na duże zainteresowanie zwiększono wtedy pulę środków o 50 tysięcy złotych. Więcej o tym pisaliśmy tutaj. Podczas tegorocznej edycji, wniosków było znacznie mniej.

W drugiej edycji jest inaczej, bo po drodze sporo się zadziało. Myślę że wiele osób wystraszyły podwyżki cen gazu, ale warto dodać, że te podwyżki dotyczą też innych nośników energii. Sporo jest niepewności, dlatego chętnych było dużo mniej. Ostatnio 20 osób otrzymało dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych, a w tym roku tylko 5 osób - mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Ze względu na niską frekwencję ogłoszono kolejny nabór do programu.

Zależy nam, żeby jak najwięcej osób do tego programu przystępowało. Jest to wysiłek finansowy dla mieszkańców, ale musimy myśleć o tym, że jest wygodniej i przede wszystkim czyściej. Od września 2024 trzeba będzie mieć inne ogrzewanie. Lepiej skorzystać z tego dofinansowania. Dlatego, że w tym roku to zainteresowanie było niskie, ogłosimy drugą część tej edycji - dodaje Pruchniewska.

Wnioski będzie można składać od 1 do 15 czerwca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24