22.05.2022 13:00 9 AB/TTM

Rywalizowali o 'Miecz Jakuba Wejhera'

Fot. Karina Labuda/TTM

W sobotę (21 maja) odbył się Turniej Strzelecki o "Miecz Jakuba Wejhera". Zawody odbyły się w ramach obchodów 100-lecia powstania Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej.

Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM

Mimo niesprzyjającej pogody, zawody się odbyły.

Pogoda dzisiaj nienajlepsza, jednak pozostaje hart ducha. Spotykamy się po to, żeby nie narzekać na pogodę, ale żeby miło spędzić czas na strzelecko - mówi Lech Magnuszewski, prezes Okręgu Pomorskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Zawodnicy strzelali m.in. z karabinka pneumatycznego. Mimo wielu konkurencji, najważniejsze była ta jubileuszowa, o tytuł króla okręgu pomorskiego.

W tym roku Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP obchodzi 100-lecie powstania. W dniu dzisiejszym jedna z osób, a dokładnie z bractwa wejherowskiego zdobyła pierwsze miejsce i będzie reprezentować okręg pomorski 13 sierpnia podczas obchodów centralnych w Poznaniu - dodaje Lech Magnuszewski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24