20.05.2022 10:00 9 PM/PEJ

Spotkali się, żeby rozmawiać o inwestycjach towarzyszących budowie atomówki

Fot. pixabay.com

Drogi, kolej, sieci przesyłowe – cała infrastruktura związana z powstanie elektrowni atomowej obejmie swoim zasięgiem zarówno gminę lokalizacyjną, jak i gminy ościenne. Właśnie te tematy poruszono podczas spotkania spółki, która odpowiada za inwestycje - z wykonawcami, którzy zrealizują połączenia drogowe, kolejowe oraz z samorządowcami.

W środę (18 maja) w urzędzie gminy Choczewo odbyło się spotkanie na temat statusu prac związanych z realizacją kolei i dróg - inwestycji towarzyszących budowie elektrowni jądrowej.

Czytaj również: Przygotowują się do budowy drogi prowadzącej do atomówki

W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy wójta i radnych gminy Choczewo udział wzięli przedstawiciele Polskich Elektrowni Jądrowych, PKP Polskie Linie Kolejowe, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku oraz Nadleśnictwa Choczewo. Stronę samorządową reprezentowała również starosta powiatu wejherowskiego – informują Polskie Elektrownie Jądrowe.

Prace związane z infrastrukturą realizowane będą na terenie całego województwa pomorskiego. Obecnie omawiane są warianty tras i przebiegów. W kolejnym etapie wybrani wykonawcy przygotują koncepcje programowe, sporządzą szczegółowe analizy oraz projekty, następnie rozpocznie się uzyskiwanie decyzji administracyjnych, konsultacje społeczne, a docelowo realizacja poszczególnych inwestycji.

Było to kolejne spotkanie przedstawicieli Polskich Elektrowni Jądrowych z władzami samorządów. W marcu tego roku, w Starostwie Powiatowym w Wejherowie, odbyły się rozmowy trójstronne dotyczące przyszłości regionu w związku z budową i eksploatacją elektrowni jądrowej.

Również w kwietniu po złożeniu raportu środowiskowego do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, z inicjatywy spółki PEJ rozpoczęły się spotkania informacyjne, dla mieszkańców i samorządowców gminy Choczewo - lokalizacji wskazanej przez Polskie Elektrownie Jądrowe jako preferowanej dla posadowienia elektrowni jądrowej. Spotkania te kontynuowane były w maju, tym razem dla mieszkańców i włodarzy gmin Gniewino i Krokowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24