19.05.2022 13:22 20 WH/KPP w Wejherowie

Prawdopodobnie wtargnęła na jezdnię. Potrącenie 10-latki w Luzinie

Fot. KPP Wejherowo

W Luzinie na ul. Wilczka 10-latka miała wtargnąć na jezdnię wprost przed nadjeżdżającą osobówkę. Ranna dziewczynka trafiła do szpitala. Sprawą zajmują się śledczy.

Do wypadku doszło w środę (18 maja) około godziny 15:00 w Luzinie na ul. Wilczka.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 10-letnia piesza najprawdopodobniej wtargnęła na jezdnię w miejscu niedozwolonym wprost przed nadjeżdżającą skodę, którą kierowała 60-latka i doszło do potrącenia – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Piesza z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku i ustalili okoliczności zdarzenia. Kierująca była trzeźwa. Sprawą zajmują się śledczy, którzy wyjaśniają okoliczności.

Policjanci przypominają i apelują o zachowanie ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię:

— Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych.

— W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

— Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24