17.05.2022 12:30 18 WH/TTM

Miejsce dla rekreacji i odpoczynku w Osłoninie

Fot. Marek Trybański/TTM

Ławki, oświetlenie, kosze, zagospodarowanie zieleni i drogi dojazdowe – tak teraz wygląda teren w sąsiedztwie Zatoki Puckiej w Osłoninie. To pierwszy etap realizacji inwestycji. Koszt dotychczasowych prac to 1,5 mln złotych.

Zagospodarowano przestrzeń w Osłoninie przylegającą do pomostu i plaży.

Doszliśmy do tego momentu, aby uporządkować sytuację, gdzie setki samochodów zjeżdżało, blokowało zatokę. Urząd Morski w tej sytuacji postawił wysoki płot, my przygotowaliśmy się długo do tego projektu – mówi Tadeusz Puszkarczuk, wójt gminy Puck.

Gmina Puck czekała na pozwolenie na budowę 5 lat. W grudniu przystąpiono do prac, a teraz oddano wyremontowany teren.

Wybudowano drogę dojazdową do slipu i pomostu oraz część ścieżki rowerowej i chodnika. Pojawiły się ławki, kosze, oświetlenie i zagospodarowanie zieleni wokół. Ponadto przygotowano 15 miejsc postojowych.

Jest ogromna prośba do wszystkich osób korzystających z tego miejsca, aby przestrzegać przepisów i znaków, które są usadowione, ponieważ ten teren ma służyć rekreacji – dodaje Puszkarczuk.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Koszt prac to 1,5 mln złotych, z czego dofinansowanie z Lokalnej Grupy Rybackiej z Władysławowa wynosi 300 tys. złotych. W następnym etapie ma zostać wybudowana przestrzeń sportowa i rekreacyjna położona po drugiej stronie z dojściem do ul. Morskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24