17.05.2022 09:04 0 AB/TTM

Oryginalne prace Salvadora Dalego zawitały do Luzina

Fot. TTM

W sobotę (14 maja) w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie odbył się wernisaż wystawy z cyklu ArtGOK. Przez najbliższe dwa miesiące będzie można obejrzeć oryginalne grafiki i ceramikę wykonaną przez Salvadora Dalego.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Na całą ekspozycję składa się 75 grafik, 24 ceramiki oraz płaskorzeźba. Wszystkie prace zostały wykonane w okresie 1944-1983. Luzińską wystawę hiszpańskiego surrealisty można było oglądać wcześniej w większych miastach, ale w znacznie mniejszej formie.

Możemy się chwalić, że Luzino potrafi zorganizować nie tylko piękne swojskie dożynki, ale też wystawę znakomitych artystów. Zapraszamy do Luzina, ponieważ warto tu przyjeżdżać, a takie wystawy to perełki nie tylko na wybrzeżu a w całej Polsce - mówi Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Podczas wernisażu odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym, dla grup dzieci przedszkolnych. Wystawę będzie można zobaczyć do 18 lipca, w poniedziałki od 10:00 do 15:00, od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 i w soboty od 10:00 do 16:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24