11.05.2022 15:00 2 WH

Zamiast chrupek - haszysz, a pulpy ananasowej - kokaina

Fot. pixabay.com

Przewieźli ponad 455 kg haszyszu z Hiszpanii do Danii. Narkotyki były ukryte w transporcie chrupek. Ponadto przewieźli drogą morską z Ekwadoru do Niemiec, a potem do Gdyni 15 beczek z zamrożoną pulpa ananasową. Zamiast tego było ponad 407 kg kokainy. Pięciu mieszkańców Pomorza zostało oskarżona o przemyt i obrót znaczną ilością narkotyków.

Do Sądu Okręgowego w Gdańsku trafił akt oskarżenia przeciwko 5 mieszkańcom województwa pomorskiego wchodzącym w skład zorganizowanej grupy przestępczej dokonującej międzynarodowego obrotu haszyszem. Jednocześnie grupa dokonała przemytu znacznej ilości kokainy z Ekwadoru do Niemiec, a następnie do Polski.

W toku śledztwa prokurator ustalił, że członkowie grupy we wrześniu 2018r. przewieźli z Hiszpanii do Królestwa Danii ponad 455 kilogramów haszyszu o czamorynkowej wartości ponad 18 milionów złotych. Narkotyki zostały ukryte w transporcie chrupek. Przemyt został udaremniony dzięki informacji przekazanej duńskim organom ścigania przez polską policję – informuje prokuratura krajowa.

Oskarżeni odpowiedzialni byli za transport drogą morską Ekwadoru do Hamburga w Niemczech, a następnie do Gdyni 15 beczek z deklarowaną zawartością zamrożonej pulpy ananasowej. Zamiast tego znajdowało się 407 kg kokainy, która warta była prawie 3,4 mln złotych. W grudniu 2019 roku ładunek został zatrzymany przez strażników granicznych.

Aktem oskarżenia objęto jeden z wątków nadal prowadzonego przez Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku śledztwa dotyczącego działalności zorganizowanej grupy przestępczej złożonej z obywateli polskich, zajmującej się od 2018 roku wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości marihuany i haszyszu poprzez przewożenie tych narkotyków z Hiszpanii do Danii, Niemiec i Polski – informuje prokurator.

Prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań i czynności w tej sprawie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24