11.05.2022 09:10 5 WH/mat.pras.

Gran Fondo Gdynia: Utrudnienia na drogach w Gdyni i gminie Szemud

Fot. Gran Fondo Gdynia

W niedzielę (15 maja) dorośli rowerzyści wezmą udział w wyścigu Grand Fondo Gdynia. Przygotowano trasy po Gdyni i gminie Szemud. Niestety, dla mieszkańców i kierowców oznacza to zamknięcie ulic na czas rywalizacji.

Zawody Gran Fondo rozpoczną się w sobotę (14 maja), kiedy to na rowerach ścigać będą się dzieci od 5 roku życia. Dla całych rodzin przygotowano kategorię Family Frondo o długości 24 km.

Fot. Gran Fondo Gdynia

Natomiast w niedzielę (15 maja) rowerzyści będą mogli wziąć udział w wyścigu Gran Fondo (137 km) lub Medio Fondo (85 km).

W związku z niedzielną rywalizacją uczestników wyścigu kolarskiego, mieszkańcy Gdyni oraz okolicznych gmin, przez które przebiega trasa, mogą spodziewać się pewnych utrudnień komunikacyjnych. Już od soboty (14 maja) zamknięta dla ruchu zostanie ulica Olimpijska, gdzie zlokalizowany jest start i meta zawodów. Ponad to trasa Gran Fondo Gdynia będzie przebiegać następującymi ulicami: ul. Sportowa – w prawo ul. Łużycka – w prawo ul. Stryjska –– prosto ul Małokacka – prosto ul. Chwarznieńska – w prawo ul. Wiczlińska – w lewo ul. Marszewska – prosto ul. Chylońska - w lewo ul. Wejherowska – prosto Wybickiego – prosto Wejherowska – w prawo ul. Dębowa - prosto ul. Oliwska – w lewo ul. Strażacka – w lewo ul. Gryfa Pomorskiego – prosto ul. Czeczewska – w lewo ul. Gdańska – w prawo Kielnieńska – w lewo ul. Szemudzka – prosto ul. Gdyńska – prosto ul. Kartuska – w lewo ul. Szemudzka – prosto Księdza Wincentego Tomaszewskiego – w lewo Wejherowska – prosto DW 224 ul. Wejherowska – prosto Pomorska – prosta Wejherowska – w prawo DW 218 – prosto ul. Wejherowska – prosto ul. Gdańska – prosto ul. Wejherowska prosto - wjazd na drugą pętlę  - ul. Wejherowska – prosto Wybickiego – prosto Wejherowska – w prawo ul. Dębowa - prosto ul. Oliwska – w lewo ul. Strażacka – w lewo ul. Gryfa Pomorskiego – prosto ul. Czeczewska – w lewo ul. Gdańska – w prawo Kielnieńska – w lewo ul. Szemudzka – prosto ul. Gdyńska – prosto ul. Kartuska – w lewo ul. Szemudzka – prosto Księdza Wincentego Tomaszewskiego – w lewo Wejherowska – prosto DW 224 ul. Wejherowska – prosto Pomorska – prosta Wejherowska – w prawo DW 218 – prosto ul. Wejherowska – prosto ul. Gdańska – prosto ul. Wejherowska  – w lewo Chylońska – prosto ul. Marszewska – w prawo ul. Wiczlińska – w lewo ulica Chwarznieńska – prosto ul. Małokacka – w lewo ul. Olimpijska - META.

Na następujących skrzyżowaniach i odcinkach dróg ustanowione zostaną tzw. śluzy i przewężenia, umożliwiające przejazd w poprzek lub wzdłuż trasy wyścigu:

  • ul. Małokacka - ruch wahadłowy: zapewniony wyjazd i wjazd z/do osiedla Witomino Leśniczówka;

  • ul Chwarznieńska - wydzielony kontrapas od odcinka od ul. Apollina do Rolniczej bez możliwości wjazdu na Obwodnicę Trójmiasta; zapewniony wyjazd z ul. Apollina, Marzanny, Okrężnej, Sosnowej, Uczniowskiej i Widnej w kierunku ul. Rolniczej;

  • ul. Chwarznieńska - wjazd w ul. Widną od strony ul. Rolniczej;

  • ul. Chwarznieńska/Staniszewskiego: śluza umożliwiające dojazd w kierunku Witomina ul. Chwarznieńska i dalej Amona - Apollina i w kierunku Chwarzno - Wiczlino ul. Staniszewskiego – Zaruskiego;

  • wyjazd z Osiedla Sokółka II - ul. Chwarznieńska ruch wahadłowy od Zaruskiego do ul. Wiczlińskiej.

Fot. Gran Fondo Gdynia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24