05.05.2022 10:00 4 AB/KWP Gdańsk

Usłyszał zarzuty dzień przed maturą

Fot.archiwum

Agresywni sprawcy przewrócili skuter, po czym zaczęli go kopać. Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych mężczyzn w wieku 17 i 20 lat, którzy spowodowali straty w wysokości 15 tysięcy złotych. Jeden z nich dzień później miał przystąpić do matury.

We wtorek (3 maja) funkcjonariusze z Przymorza w Gdańsku zostali wezwani na interwencję. Okazało się, że sprawcy uszkodzili skuter elektryczny na minuty.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że agresywni mężczyźni przewrócili jednoślad, a następnie kopali go, łamiąc całą obudowę pojazdu. Po całym zdarzeniu sprawcy uciekli, a wartość start powstałych na skutek zniszczeń została wyceniona na 15 tysięcy złotych - informują gdańscy policjanci.

Policjanci ustalili rysopis podejrzanych i przeszukali pobliski teren. Podczas prowadzonych czynności zatrzymali dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał rysopisowi. 17-latek i 20-latek byli pijani, trafili do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia.

Jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty karne dzień przed maturą, do której miał przystąpić. Za przestępstwo uszkodzenia mienia podejrzanym grozi do 5 lat więzienia. Wyrok może być jednak wyższy, ponieważ sprawa miała charakter chuligański.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24