04.05.2022 15:00 0 AB/TTM/mat.pras.

Puchar wójta gminy Luzino trafił do Robakowa

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Tradycyjnie w majowy weekend odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Luzino. 23. edycja przyniosła niespodziewane rozstrzygnięcia, a w turnieju finałowym rozegranym na stadionie GOSRiT w Luzinie zwyciężyła drużyna sołecka z Robakowa.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Od 23 lat w Luzinie święto 3 maja jest obchodzone na sportowo. Drużyny sołeckie wcześniej grały w meczach kwalifikacyjnych w niedzielę (1 maja), a we wtorek (3 maja) odbyły się mecze finałowe, w których zagrały cztery najlepsze drużyny czyli LZS Robakowo, LZS Błyskawica Luzino, LZS Milwino i LZS Suchocki Zelewo.

1 Maja odbyły się eliminacje w Zelewie, mieliśmy tam tłumy kibiców. Wygrali gospodarze. Odbyły też mecze w Kochanowie, gdzie tym razem gospodarzom się nie powiodło - mówi Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Mecze półfinałowe były wyrównane i zakończyły się remisem. Oba spotkania musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych. W ten sposób w finale znalazły się drużyny z Robakowa i Luzina.

W meczu o 3 miejsce Milwino pokonało Zelewo 2:0, a w wielkim finale Robakowo pokonało Luzino 2:1. Po zakończeniu rywalizacji odbyło się wręczenie nagród, w której uczestniczył Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino oraz organizator ligi sołeckiej Witold Dąbrowski - informuje GOSRiT Luzino.

Oprócz wydarzeń na murawie, w tym samym czasie odbywały się inne aktywności fizyczne.

Fajne wydarzenie połączone z innymi aktywnościami. Nasze grupy doświadczonych sportowców 60 plus rywalizują na hali w swoich zawodach, równocześnie jest także rajd rowerowy, którego finał odbędzie się na naszym stadionie. Przede wszystkim to świetna zabawa - dodaje Piotr Klecha.

Arbitrami zawodów byli Oskar Marszał, Mirosław Miotk oraz Rafał Magulski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24