28.04.2022 13:00 8 PM/TTM

‘Marzenia staną się rzeczywistością’. Powstanie nowy budynek i winda

Fot. Marek Trybański/TTM

Budynek Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie będzie wyremontowany i rozbudowany. Powstanie 21 sal rewalidacyjnych, 6 pomieszczeń dodatkowych oraz winda.

W środę (28 kwietnia) podpisano umowę ma rozbudowę szkoły. W ramach inwestycji powstanie budynek o powierzchni użytkowej 1169 m².

Placówka ciągle się rozwija, przybywa dzieci, dlatego chcemy im stworzyć jak najlepsze warunki. Będzie tutaj przebudowany budynek z salą gimnastyczną. Wyremontowane zostaną klatka schodowa, sale dydaktyczne, łazienki, szatnie, powstanie winda, ale zostanie też dobudowane całe duże skrzydło w kształcie litery "u" gdzie powstanie 21 dodatkowych sale rewalidacyjnych i 6 pomieszczeń dodatkowych – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Więcej zdjęć tutaj.

Jest to spełnienie naszych marzeń. Placówka zbliża się do 100-lecia funkcjonowania i będzie to pierwszy nowy budynek wybudowany na potrzeby dzieci, uczniów, wychowanków tej placówki. Nam nie pozostaje nic innego jak zmienić kapelusze na kaski i wziąć się do roboty - podkreśla Małgorzata Wożniak, dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie

Przewidywana wartość inwestycji to 17 mln zł w tym ponad 14 mln zł to dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24