26.04.2022 12:45 11 PM

Radni PiS chcą nowego ronda w Rumi

Fot. Facebook PiS Rumia

Radni PiS z Rumi wnioskują o budowę nowego ronda w mieście. Na swoich social mediach zamieścili grafikę przedstawiającą figurę świętego Jana Bosko na jednym ze skrzyżowań w Rumi.

O poście, który w internecie stał się bardzo popularny poinformowali nas Czytelnicy. Członkowie PiS-u napisali w nim, że czekają na nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Piłsudskiego.

Ulica Dąbrowskiego w Rumi jest zaliczana do najbardziej ubciążonych dróg w mieście. Na jej skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego ma powstać nowe rondo (pisownia oryginalna) – czytamy w informacji radnych.

Uważam, że powstanie w tym miejscu ronda im. św. Jana Bosko jest niezbędne dla poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu – napisał radny Michał Kryża.

Liczymy, że w końcu burmistrz przejdzie od słów do czynów, i w tej kadencji wspólnie zrealizujemy to zadanie – pisze w poście Mateusz Socha, szef Klubu Radnych PiS w radzie miasta.

Oprócz tekstu zamieszczono również grafikę przedstawiającą rondo na skrzyżowaniu wraz ze świętym, którego imieniem miałoby zostać nazwane.

Jak poinformował nas rumski magistrat na razie taka inwestycja nie jest planowana.

Przypomnijmy, że w 2016 roku święty Jan Bosko został patronem Rumi. Według duchownych dzieło księdza Bosko wsiąkło w całą kulturę Rumi, etos miasta, cały system wartości. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24