22.04.2022 16:00 1 AB/KWP Gdańsk

Na widok policji zaczął uciekać. Samochód pochodził z kradzieży

Fot.pixabay.com/archiwum

Kiedy zobaczył, że policjanci się zbliżają, wysiadł z auta i zaczął uciekać. Funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali podejrzanego 29-latka, który miał ukraść samochód w Pruszczu Gdańskim. Ponadto po sprawdzeniu danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany.

We wtorek (19 kwietnia) w Gdańsku funkcjonariusze zauważyli jadącego nissana almerę. Wcześniej odebrali komunikat, że w Pruszczu Gdańskim skradziono podobny samochód.

Funkcjonariusze dali kierowcy sygnały do zatrzymania, mężczyzna zjechał na parking, a następnie zatrzymał samochód. Gdy policjanci zbliżali się do samochodu, mężczyzna wysiadł i zaczął uciekać. Policjanci byli przygotowani na taką sytuację i próba ucieczki szybko zakończyła się zatrzymaniem sprawcy - informują gdańscy policjanci.

W czasie kontroli okazało się, że samochód pochodził z kradzieży. Ponadto według danych mężczyzna jest poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia. Sąd za niezapłaconą grzywnę zastosował wobec niego karę zastępczą pozbawienia wolności. 29-latek usłyszał też zarzuty kradzieży z włamaniem, teraz grozi mu kara 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24