25.04.2022 08:00 17 PM/UM w Wejherowie

Ulica Mickiewicza będzie zamknięta

Źródło: Google Maps

W związku z inwestycją drogową od najbliższego poniedziałku (25 kwietnia) do piątku (29 kwietnia) zostaje zamknięta dla ruchu ul. Mickiewicza w Wejherowie. Objazd odbywać się będzie ulicami: 3 Maja, Św. Jacka, Parkową i Klasztorną.

Utrudnienia są związane z budową nowej ulicy – Św. Anny łączącej ul. Mickiewicza i ul. Parkową wraz z przebudową parkingu przy ul. Mickiewicza.

Fot. UM Wejherowo

Inwestycja wiąże się z przejściowymi trudnościami. Liczymy na wyrozumiałość - budujemy dla mieszkańców - informuje wejherowski ratusz.

W ramach inwestycji zrealizowane zostaną m.in. remont nawierzchni istniejącego parkingu, roboty drogowe związane z budową nowej ulicy oraz kanalizacja deszczowa, sieć wodociągowa, gazowa i elektroenergetyczna, kanały technologiczne oraz oświetlenie, monitoring miejski, nasadzenia zieleni i mała architektura - kosze na śmieci, ławki, stojaki na rowery, tablica informacyjna, a także badania archeologiczne. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Na remont udało się uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 80 proc. inwestycji, która w sumie kosztuje ponad 2,6 mln. Zakończenie robót według umowy planowane jest na koniec 2022 roku.

Fot. UM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24