18.04.2022 15:21 6 WH/TTM/Powiat Pucki

Spotkanie na temat zachowań suicydalnych wśród dzieci i młodzieży w powiecie puckim

Fot. Powiat Pucki

W Pucku odbyło się spotkanie na temat zachowań suicydalnych wśród dzieci i młodzieży. Nauczyciele, pedagodzy, przedstawiciele powiatu i policjanci rozmawiali o kryzysach emocjonalnych i szukali rozwiązań z tych sytuacji.

W konferencji udział wzięli m.in. Jarosław Białk - Starosta Pucki, Małgorzata Bielang - Pomorski Kurator Oświaty, Beata Kurek - Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku, Mariusz Kaszubowski - Dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku oraz przedstawiciele Policji w Pucku, kuratorzy Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej SR w Wejherowie, przedstawiciele Szpitala Puckiego, PCPR w Pucku, PPP w Pucku, Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Pucku, dyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy ze szkól oraz placówek oświatowych Powiatu Puckiego.

W ostatnim czasie ta sytuacja związana z izolacją czy wojną się skumulowała. Ostatnie miesiące są niepokojące - mówi Jarosław Białk w rozmowie z TTM.

Podczas spotkania przedstawiono statystyki z powiatu puckiego i województwa i doświadczeniach ekspertów.

Na zakończenie spotkania miała miejsce promocja materiału do prowadzenia zajęć z uczniami klas VII - VIII szkół podstawowych i klas I szkół ponadpodstawowych pn. "Przewińcie ten film czyli o emocjach w pandemii" autorstwa naszych nauczycieli z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pucku i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku - Pań Magdaleny Borzyszkowskiej, Justyny Thiel, Emilii Fafińskiej i Weroniki Dzierżyńskiej - informuje powiat pucki.

Fot. Powiat Pucki Fot. Powiat Pucki Fot. Powiat Pucki Fot. Powiat Pucki Fot. Powiat Pucki

Zauważyliśmy od pewnego czasu tendencję wzrostową kryzysów, z którymi borykają się młodzi ludzie. Chcemy informować o tym, co się dzieje, mówić o dobrych praktykach i czynnościach profilaktycznych - zwraca uwagę podkom. Beata Kurek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24