08.04.2022 11:00 1 WH/TTM

Ponad 200 tys. złotych dla organizacji pozarządowych od powiatu wejherowskiego

Fot. Marek Trybański/TTM

Starostwo wejherowskie przyznało dotacje organizacjom pozarządowym. W czwartek (7 kwietnia) przyznano środki na 65 przedsięwzięć, które dotyczą m.in. sportu czy zdrowia. Łącznie powiat przeznaczy na to 240 tys. złotych.

Podmioty prowadzące na terenie powiatu wejherowskiego działalność pożytku publicznego otrzymały środki finansowe na realizację zadań publicznych, w ramach pierwszego konkursu grantowego ogłoszonego przez Zarząd Powiatu Wejherowskiego na 2022 r. W pierwszej turze wsparcie otrzymało 65 organizacji.

Cieszę się, że jest ich tak dużo na terenie powiatu. W tej edycji konkursu wpłynęło 149 wniosków. Będzie jeszcze jedna tura podpisywania umów po drugim konkursie – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius. - W tym roku najwięcej środków, bo 80 tys. zł przeznaczyliśmy na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu. Po dwóch latach pandemii niezależnie od wieku czy to małe dziecko czy senior, byliśmy ograniczeni ruchowo i chcemy nadrobić te zaległości.

W sumie powiat przeznaczy 240 tys. złotych na różnorodne działania na rzecz dzieci, seniorów, sportowców czy niepełnosprawnych.

Wsparcie otrzymały m.in. amazonki z Wejherowa w postaci 2 tys. złotych, co pozwoli na 40 masaży limfatycznych.

— *To jest niezbędne po nowotworze. Te środki w dużym stopniu pomagają nam finansowo. Jesteśmy wdzięczni za to, że zarówno starostwo, jak i urząd miasta wspomagają nas od wielu lat. Cieszymy się z każdej złotówki, bo to dla nas bardzo duże wsparcie – zwraca uwagę Janina Frey ze Stowarzyszenia Amazonek w Wejherowie.

Stowarzyszenie pomaga kobietom, które przeszły nowotwór piersi.

Dzięki naszym spotkaniom możemy się wzajemnie wzmacniać psychicznie, rozwijamy się i plastycznie i muzycznie. Mamy również wyjazdy integracyjne, co w znacznym stopniu pomaga nam psychicznie przetrwać ten okres po chorobie raka piersi – wyjaśnia Frey.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Więcej zdjęć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24