08.04.2022 10:30 1 AB/TTM

Odsłonili tablicę Marcina Chabowskiego

Fot. Marek Trybański/TTM

Na hali Samochodówki widnieją tablice przedstawiające sportową historię olimpijczyków z powiatu wejherowskiego. Marcin Chabowski, maratończyk i olimpijczyk z Tokio dołączył do tego zasłużonego grona.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

W czwartek (7 kwietnia) w hali sportowej przy wejherowskiej Samochodówce odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy Marcina Chabowskiego, maratończyka, który pobiegł w olimpijskim maratonie w Tokio.

Jest mi bardzo miło, że znalazłem się w tak zacnym gronie olimpijczyków z Wejherowa czy powiatu wejherowskiego. Zostały mi może dwa, trzy lata kariery sportowej. Docenienie i ukoronowanie tej mojej kariery jest miłe i przyjemne. Jest to podsumowanie 23 lat mojego biegania - mówi Marcin Chabowski, olimpijczyk.

Na hali Samochodówki w Wejherowie widnieją tablice innych olimpijczyków z Wejherowa, którzy przez lata swojej sportowej kariery reprezentowali miasto i powiat wejherowski na międzynarodowych arenach.

Ta hala była budowana z myślą o tym, że będzie imienia olimpijczyków powiatu wejherowskiego. Nad drzwiami są koła olimpijskie. Bardzo się cieszę, że jeszcze jeden olimpijczyk powiatu wejherowskiego dołączy do grona swoich zacnych poprzedników - informuje Anna Wilk, dyrektor szkoły.

Każdy, kto odwiedza halę Samochodówki, może poznać historię sportowców z powiatu wejherowskiego.

Cieszę się, że mamy kolejnego olimpijczyka na ścianie. Bardzo się staramy i wspieramy różne kluby sportowe, aby kształtować tę młodzież, bo przez sport kształtuje się charakter. Miejsca jest dużo na hali, może niebawem będzie wisiał kolejny olimpijczyk, czego wszystkim życzę - mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Podczas ceremonii, uczniowie szkoły mieli okazję do zadawania pytań Marcinowi Chabowskiemu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24