29.03.2022 08:00 18 AB/TTM

Uczniowie i nauczyciele wystąpili dla Ukraińców

Fot. TTM

Występy nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły i absolwentów. Tak wyglądała IV edycja koncertu „Ku dobru”, która odbyła się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie. Wszyscy wystąpili, aby wyrazić swoje wsparcie dla uchodźców z Ukrainy.

W tym roku koncert miał wyjątkowy charakter. Wydarzenie zostało poświęcone Ukrainie, chociaż w zeszłych latach miało inny cel.

Jest to czwarta edycja tego koncertu. W poprzednich latach odbywał się jako zbiórka charytatywna dla WOŚP. Zbierają się tutaj osoby dobrej woli, które chcą pomagać. W tym roku przez okropną sytuację jaka ma miejsce, zbiórka będzie przeznaczona dla uchodźców, którzy przebywają w Polsce - mówi Jacek Bruhn, uczeń ILO w Wejherowie.

W związku z obecną sytuacją na Ukrainie, podczas koncertu została przeprowadzona aukcja.

W tym roku ze względu na okoliczności, postanowiliśmy, że połączymy ten koncert z aukcją na rzecz uchodźców. Mamy wśród naszej społeczności szkolnej już uczniów z Ukrainy. Jest to akcja kierowana do nich, do ich rodzin - mówi Katarzyna Bojke, dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie

Podczas dwugodzinnego koncertu wystąpiło również dwóch młodych uzdolnionych artystów z Ukrainy. Dzieci zagrały na akordeonie i pianinie. Więcej zdjęć w naszej fotogalerii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24