28.03.2022 10:00 2 AB/Gryf Wejherowo/Wikęd Luzino

Czwarte zwycięstwo z rzędu Gryfa Wejherowo

Facebook.com/Gryf Wejherowo/archiwum

Gryf Wejherowo pokonał na wyjeździe drugi zespół Arki Gdynia 3:1. Gole dla żółto-czarnych zdobyli Karol Baranowski, Damian Lisiecki i Jakub Kwidziński. Zwycięstwo dało Gryfowi awans na dziesiąte miejsce w lidze. Swój sobotni mecz wygrał również Wikęd Luzino.

Mecz Gryfa odbył się w sobotę (26 marca) na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Arka II Gdynia to zespół, który mógł być uznawany za faworyta spotkania, zajmuje wyższe miejsce w lidze, jednak to Gryf rozpoczął rundę wiosenną od samych zwycięstw. Do przerwy żółto-czarni remisowali z żółto-niebieskimi 1:1, natomiast po przerwie zdołali zdobyć jeszcze dwie bramki.

Wygrana 3:1 dała najstarszemu klubowi na Pomorzu awans na dziesiątą lokatę w lidze. Kolejny mecz Gryf zagra u siebie w sobotę (2 kwietnia) o godzinie 13:00. Na Wzgórzu Wolności podejmie Wierzycę Pelplin.

Kolejne zwycięstwo zanotowali również gracze Wikędu Luzino.

Po bardzo ciężkim meczu, w którym goście z MKS Władysławowo postawili trudne warunki, ostatecznie pokonujemy trudności oraz rywali wygrywając 3:0, po bramkach Rafała Siemaszki, Mateusza Dąbrowskiego i Łukasza Murakowskiego - informuje Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Wikęd zajmuje obecnie trzecie miejsce w IV lidze.