15.11.2010 16:47 0

Gryf Orlex Wejherowo na zakończenie rundy pokonał Energetyka Gryfino 3:1

Ostatni mecz w rundzie jesiennej w miniony weekend rozegrały klubu trzecioligowe. Gryf Orlex Wejherowo na zakończenie rundy pokonał na wyjeździe Energetyka Gryfino 3:1. Dzięki tej wygranej żółto – czarni plasują się na siódmej pozycji w tabeli.

Gospodarze z Gryfina kończyli mecz w dziesiątkę, czerwony kartonik ujrzał jeden z pomocników Energetyka.
Spotkanie, które rozgrywane było na sztucznej murawie toczyło się w dość szybkim tempie. Aż cztery gole ujrzeli kibice, którzy w sobotnie popołudnie przyszli na stadion. Worek z bramkami otworzył dwudziestoletni napastnik wejherowskiego klubu Krzysztof Wicki. W środku boiska piłkę przejął Maciej Szymański i zagrał do dobrze ustawionego Jarosława Felisiaka, ten zagrał do Wickiego i pokonał bramkarza gospodarzy oszukując go dryblingiem. Trzy kolejne trafienia padły już w drugiej połowie spotkania. Wicki zagrał dobrą piłkę do Felisiaka, który bez kłopotów podwyższył na 2:0. Dwie minuty później było już 3:0 i tym razem znowu strzelcem okazał się świetnie dysponowany w tym spotkaniu Felisak.
Drużyna gospodarzy honorową bramkę zdobyła w 71 minucie po wyprowadzeniu akcji z kontrataku. Było to już na pewno ostatnie spotkanie w III lidze Bałtyckiej, przypomnijmy, że Wydział Gier chciał rozegrać jeszcze dwa spotkania z rundy wiosennej, jednak na wniosek większości klubów kolejki te odwołano. Zespoły mają teraz przerwę do połowy marca i mogą skupić się na przygotowaniach. W derbach Małego Trójmiasta Orkan Rumia pokonał Orlęta Reda na własnym stadionie 3:0.

Gryf: Szlaga - Politowski , Kostuch, Sobczyński, Kowalski - Felisiak (68 Kozłowski), Wicki (71 Sumionka), Szymański, Kłos - Krzemiński (78 Jezierski), Król (66 Basiński) Łukasz Nowaczyk