09.03.2022 11:00 0 AB/OSP Choczewo

Nowy sprzęt do ratownictwa wodnego trafił do OSP Choczewo

źródło: OSP Choczewo

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczewie trafiły dodatkowe elementy do drona podwodnego m.in. kontrola sterownicza, ramię ratownicze oraz dodatkowe oświetlenie. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z programu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

źródło: OSP Choczewo źródło: OSP Choczewo źródło: OSP Choczewo

Jak informują strażacy, w czasie wypoczynku nad wodą często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Zakup sprzętu do ratownictwa wodnego był jednym z priorytetów jednostki.

Nowy sprzęt usprawni nam prowadzenie akcji pod powierzchnią wody przy wykorzystaniu drona. W ten sposób rozszerzymy możliwości naszego działania i będziemy sprawniej reagować w sytuacjach zagrożenia życia - informuje OSP Choczewo.

Na zakup sprzętu strażacy z Choczewa otrzymali dofinansowanie. Wcześniej OSP złożyła wniosek, który poparło starostwo wejherowskie.

Zakup wyposażenia był możliwy dzięki naszemu projektowi nagrodzonemu w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne - dodają strażacy.

Głównym zadaniem programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest wspieranie lokalnych inicjatyw.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24