02.03.2022 10:00 0 WH/TTM

Rewitalizacja w Pucku trwa – budynki mieszkalne po remoncie i Puckie Centrum Wsparcia

Fot. TTM

W Pucku trwa rewitalizacja – kolejne budynki przeszły metamorfozę. W mieście pojawił się także monitoring oraz Puckie Centrum Wsparcia. Koszt całego projektu to 12 mln złotych, a koniec zaplanowano na 2023 rok.

Od 2020 roku w Pucku trwa remont budynków komunalnych i wspólnotowych. Udało się wyremontować obiekty m.in. przy ul. 10 Lutego, Sambora, Gdańskiej czy Hallera.

Rewitalizacja to nie tylko infrastruktura, to nie tylko zmiana otoczenia, ale także zadania miękkie realizowane przez MOPS. Utworzyliśmy w jednym z wyremontowanych budynków Puckie Centrum Wsparcia, które obejmuje działania aktywizacyjne i wspierające mieszkańców w rozwiązywaniu trudnych tematów – mówi Aleksandra Aftewicz, inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych z puckiego magistratu.

Większość zadań zostało już zrealizowanych. Projekt obejmuje 10 budynków komunalnych i 20 budynków wspólnot. Zakończenie rewitalizacji zaplanowane jest do końca 2023 roku. W przyszłości będą wyremontowane jeszcze dwa budynki, park oraz trzy skwery przy ul. Nowy Świat.

W przypadku wspólnot włączają się mieszkańcy. Tworzą dodatkowy fundusz remontowy, wydają swoje pieniądze. Dzielimy się tymi kosztami. Wspieramy pieniędzmi, które otrzymaliśmy w ramach unijnego wsparcia. To ważne, bo trzeba wspólnie działać. Dzięki współpracy jest taki efekt – zwraca uwagę burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.

Na terenie miasta zamontowano monitoring. Ponadto przy ul. Pokoju powstało Puckie Centrum Wsparcia, gdzie organizowane są inicjatywy społeczne.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Koszt rewitalizacji to 12 mln złotych, z czego 5 mln złotych to dofinansowanie.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.