01.03.2022 12:00 20 WH

Koleją pojedziemy do elektrowni atomowej?

Fot. pixabay.com

Coraz głośniej mówi się o budowie elektrowni jądrowej i inwestycji towarzyszących. PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują dokumenty takie jak raporty o oddziaływaniu na środowisko czy opracowanie kart informacyjnych. To może oznaczać, że w planach jest budowa kolei do atomówki.

Kilka dni temu informowaliśmy, że rozpoczęły się prace przygotowawcze dla budowy drogi krajowej relacji Łęczyce (węzeł Trasy Kaszubskiej) – elektrownia jądrowa Lubiatowo-Kopalino. Więcej o tym w naszym artykule.

Zwróciliśmy się do PKP Polskie Linie Kolejowe z pytaniem o linię kolejową do gminy Choczewo. Spółka prowadzi postępowanie, które ma bezpośredni związek z działalnością spółki Polskie Elektrownie Jądrowe.

Postępowanie PLK dotyczy wykonania w ramach umowy ramowej opracowań kart informacyjnych przedsięwzięcia, raportów o oddziaływaniu na środowisko, rozpoznania warunków przyrodniczych, inwentaryzacji przyrodniczych dla przedsięwzięcia – odpowiada Przemysław Zieliński z zespołu prasowego.

Polskie Elektrownie Jądrowe wnioski i spostrzeżenia zamierzają przedstawić w "Raporcie oddziaływania na środowisko", który ma wkrótce zostać opublikowany. Jeżeli wyniki na to pozwolą, być może w przyszłości do gminy Choczewo pojedziemy pociągiem.

Przypomnijmy, że w przeszłości przez gminę Choczewo biegła linia kolejowa nr 230, która łączyła Wejherowo i Garczegorze. Po transformacji, w latach dziewięćdziesiątych ruch pociągów na tej linii został zawieszony.

Tak wyglądała podróż na trasie Wejherowo-Choczewo-Lębork:


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24