11.02.2022 10:00 0 AB/TTM

Rusza budowa przedszkola w Mostach

źródło: UG Kosakowo

Blisko 200 dzieci znajdzie miejsce w nowym przedszkolu w Mostach. W czwartek (10 lutego) podpisano umowę z wykonawcą, a zakończenie budowy planowane jest na wiosnę 2023 roku. Koszt inwestycji wynosi blisko 17,5 mln zł.

Prace nad wybudowaniem przedszkola w Mostach trwały wiele miesięcy. Planowo inwestycja miała być gotowa pod koniec 2022 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. W czwartek (10 lutego) doszło do podpisania umowy między wójtem gminy Kosakowo a wykonawcą.

Wartość całego przedszkola wynosi blisko 17,5 mln zł. Gmina Kosakowo pozyskała na tę inwestycję 3 mln z funduszu inwestycji lokalnych. Na ostatniej sesji w styczniu, rada gminy Kosakowo zdecydowała się zwiększyć finansowanie tego działania, no i finalnie mamy podpisanie umowy na jedno z najważniejszych zadań dla gminy Kosakowo - mówi Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Na terenie przedszkola będą znajdować się place zabaw, parkingi czy stołówki. Prace przygotowawcze nad budynkiem o powierzchni ponad 2000 m2 mają rozpocząć się niezwłocznie. Gmina Kosakowo planuje kolejne inwestycje związane z przedszkolakami.

Planujemy inwestować dalej. Kończymy dokumentację projektową na przedszkole w Pogórzu. Czekamy właściwie na wydanie pozwolenia na budowę i będziemy ogłaszać kolejny przetarg na realizację tego drugiego przedszkola. Docelowo będziemy mieli trzy przedszkola, gdzie wszystkie dzieci z gminy Kosakowo będą mogły uczęszczać - dodaje Marcin Majek.

źródło: UG Kosakowo źródło: UG Kosakowo źródło: UG Kosakowo źródło: UG Kosakowo

Realizacja inwestycji w Mostach planowana jest na wiosnę 2023 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24