01.02.2022 16:00 7 AB/MOSG

Kolejne zatrzymania handlarzy zegarkami

źródło:MOSG

Zatrzymano trzech mężczyzn uwikłanych w handel złotymi zegarkami i innymi przedmiotami, które pochodzą z włamań do sklepów jubilerskich. W sumie podczas przeszukań znaleziono 211 tys. zł., blisko 180 zegarków, 40 złotych piór i długopisów. Śledztwo jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku.

Do zatrzymań doszło w wyniku równoległych działań funkcjonariuszy z Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Mundurowi prowadzili działania na terenie województw lubelskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego.

W wyniku przeszukań mieszkań, pomieszczeń gospodarczych oraz samochodów, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie m.in. 211 tys. zł. gotówki, blisko 180 zegarków, 40 złotych piór i długopisów. Wartość zostanie oszacowana w toku czynności procesowych przez biegłego rzeczoznawcę. Zdaniem śledczych zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że zabezpieczony towar może pochodzić z przestępstwa - informuje Morski Oddział Straży Granicznej.

Zatrzymano trzech mężczyzn, wszyscy z nich usłyszeli zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora, wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec dwóch pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych oraz dozorów policji połączonych z zakazem opuszczania kraju - informuje prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Są to kolejne zatrzymania w sprawie handlu luksusowymi akcesoriami pochodzącymi z włamań do sklepów jubilerskich na ternie Polski i Niemiec. O poprzednich działaniach policji i straży granicznej pisaliśmy tutaj.

źródło:MOSG


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24