28.01.2022 13:00 2 WH/KMP w Gdyni

Poszukuje ich policja. Mogą mieć związek z dewastacją SKM-ki

Fot. KMP w Gdyni

W listopadzie 2021 roku nieznani sprawcy mieli zdemolować wnętrze pociągu, a potem zostawić graffiti na wagonie. Teraz policja opublikowała wizerunek dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tym zdarzeniem.

Przypomnijmy, że do zniszczenia SKM-ki doszło 25 listopada po godzinie 12:00. Dwóch mężczyzn miało zdemontować uchwyty w pojeździe. Potem wysiedli na stacji Gdynia Orłowo i namalowali graffiti na pociągu. Szczegóły w naszym artykule.

Gdyńscy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Na podstawie analizy zabezpieczonego monitoringu ustalono, że związek ze sprawami mogą mieć osoby, których wizerunki publikujemy. Pierwszy mężczyzna  ma około 20-30 lat. W dniu zdarzenia miał na sobie granatową bluzę z kapturem na głowie, jasną kurtkę ze wzorem w kratę, odblaskową kamizelkę koloru zielonego, zielone spodnie robocze, sportowe buty koloru czarnego z jasną podeszwą, w ręku niebieską torbę, na twarzy maseczkę – mówi asp. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

Drugi mężczyzna ma mieć około 20-30 lat. Ubrany był w czarną bluzę z kapturem (z napisem „champion” na wysokości klatki piersiowej), czapkę z daszkiem koloru czarnego, ciemne spodnie. Ponadto miał na sobie założony kombinezon malarski, jednorazowe rękawiczki i niebieską maseczkę w białe wzory.

Fot. KMP w Gdyni Fot. KMP w Gdyni Fot. KMP w Gdyni

Wszyscy, którzy rozpoznają osoby z monitoringu lub posiadają informacje na ich temat, proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Gdyni - Redłowie pod nr tel. 47-74-21-255 (dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24