27.01.2022 12:30 6 PM

Radny wnioskuje o sygnalizację świetlną na Kosynierów w Rumi

Źródło: Google Maps

Włączenie się do ruchu w ulicę Kosynierów na skrzyżowaniu z ulicami Saperów i Różanej jest bardzo utrudnione – stwierdził miejski radny. Rumia szuka rozwiązania tej sytuacji. Być może w tym miejscu powstaną azyle na przejściach dla pieszych.

Obecnie w godzinach rannych oraz popołudniowych włączenie się do ruchu w ulicę Kosynierów jest bardzo utrudnione, także przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów stanowi duże niebezpieczeństwo zaistnienia wypadku drogowego - pisze w interpelacji radny miejski Piotr Bartelke.

Radny zawnioskował o montaż sygnalizacji świetlnej wraz z urządzeniem pomiaru prędkości nad przejściami dla pieszych przy ulicy Kosynierów.

Zastosowanie wyżej wymienionych urządzeń ma poprawić stan bezpieczeństwa pieszych oraz włączających się do ruchu uczestników ruchu drogowego od strony ulicy Różanej i ulicy Saperów – napisał radny.

Władze miasta odpowiadają, że obecnie analizowane są różne rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

Preferowanym przez nas rozwiązaniem jest wykonanie azylów na przejściach dla pieszych oraz doświetlenie przejść dla pieszych identycznie jak zostało to zrobione na skrzyżowaniu ul. Kosynierów i ul. Tysiąclecia – informuje Ariel Sinicki zastępca burmistrza Rumi.

Po sporządzeniu dokumentacji technicznej zadanie ma zostać ujęte w planie do realizacji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24