26.01.2022 07:05 71 AB/UM Wejherowo/UG Wejherowo/UM Puck/UG Szemud/MOSiR Reda/UM Gdynia/OKSiT Puck/UG Luzino

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Nordzie

źródło: UM Gdynia

W niedzielę (30 stycznia) odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra gra dla okulistyki dziecięcej. Za zebrane środki zakupiony zostanie specjalistyczny sprzęt m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, czyli najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci.


Wejherowo

W Wejherowie wolontariusze będą zbierać pieniądze na ulicach miasta w godzinach od 9:00 do 17:30. Artystyczny finał wraz z aukcjami odbędzie się w Filharmonii Kaszubskiej o godzinie 13:30. Licytowane będą m.in. orkiestrowe gadżety, ceramiczne przedmioty, rysunki, czerwone orkiestrowe oprawki do okularów i wydrukowane w drukarce 3D serce w złocie próby 385.

W Wejherowskim Centrum Kultury finał będzie podzielony na 4 bloki, między którymi odbędą się aukcje. Na pierwszym bloku o 13:30 zostanie odegrany hymn WOŚP, wystąpią również sekcje taneczne WCK Elżbiety Czeszejko. Od godziny 14:15 wystąpią sekcje taneczne Sangmo Borysiewicz, występy solowe przedstawi sekcja WCK Elżbiety Czeszejko.

Również podczas drugiego bloku odbędzie się koncert zespołu GASP, a także Teatr na Styku. Trzeci blok rozpocznie się o 15:45, będzie to występ gitarzysty Macieja Barteckiego z chórkiem. Na zakończenie finału w WCK odbędą się koncerty studia piosenki i wokalu WCK oraz zespołu M3TROPOLIS.


Gmina Wejherowo

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolszewie rozpocznie się aktywnie. Na ulicy Jagodowej odbędzie się charytatywny bieg i marsz Nordic Walking. W biegu będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, niezależnie od wieku, natomiast różnić się będzie trasa. Dzieci pobiegną na 800 metrów, natomiast dorośli na dystansie 5 km. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 marszem Nordic Walking. W dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na ulicach gminy będzie można zobaczyć zabytkowe samochody i autobusy. Chętni będą mogli przejechać się na wycieczkę takimi pojazdami.

Na terenie gminy m.in. w Bolszewie, Kąpinie, Orlu, Kębłowie i Łężycach będą bazarki, gdzie wystawiane będą ciasta, ciasteczka, rękodzieła, zabawki i gadżety.

Gmina Wejherowo powraca do imprezy stacjonarnej. W Hali Widowiskowo - Sportowej w Bolszewie planowane są m.in. występy młodzieży, Gminnej Orkiestry Dętej i trójmiejskiej grupy rockowej Wredrock. Na hali odbędą się również licytacje czy zabawy dla dzieci. Jedną z głównych atrakcji ma być bicie rekordu gminy w grze i śpiewie piosenki „Kaszubskie nuty”. Przewidziana jest również specjalna niespodzianka.

W gminie Wejherowo powstało pierwsze na świecie kaszubskie serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab w Bolszewie stworzył serduszka z napisem „Wiôlgô Òrkestra Swiąteczny Pòmòcë”! Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Facebook.com/Gmina Wejherowo

Facebook.com/Gmina Wejherowo.jpg


Rumia

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje internetowe licytacje przedmiotów, na które do tej pory przeznaczono ponad 1 tys. zł. 30 stycznia podczas wielkiego finału odbędzie się natomiast morsowanie dla WOŚP. Nie zabraknie muzyki, serduszek i puszek. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 na Polance Redłowskiej.


Puck

Puck zorganizował licytację specjalnych voucherów-zaproszeń od burmistrz miasta. Pierwszy obejmuje spacer po mieście zwieńczony kawą z deserem w towarzystwie burmistrz Hanny Pruchniewskiej. Drugi obejmuje przejażdżkę taksówką wodną z burmistrz na trasie Puck-Rzucewo-Puck z przystankiem na obiad i spacer na terenie zamku Rzucewo. Trzeci voucher to wyjazd dla dwóch osób na uroczystą premierę filmu "Johnny" o ks. Janie Kaczkowskim w towarzystwie burmistrz Hanny Pruchniewskiej.


Gmina Puck

Gmina Puck zdecydowała się na współpracę z lokalnymi sklepami i usługami, gdzie umieszczone będą puszki 30. finału WOŚP. Ponadto 45 wolontariuszy będzie zbierać datki do puszek na terenie całej gminy.


Powiat pucki

Powiat pucki także gra dla WOŚP. Starosta przekazał na licytację niepowtarzalny kaszubski gadżet. Licytacja odbędzie się w niedzielę (30 stycznia) o godzinie 14:30 na Hali Sportowej w Jastarni.

Facebook.com/Powiat Pucki


Gdynia

W tym roku dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdyni zagra ponad 1400 wolontariuszy. Do akcji włączyło się wiele placówek, które wspierają inicjatywę i grają wspólnie dla WOŚP. W Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza o godzinie 18:00 odbędzie się wielka orkiestrowa licytacja. Będzie można zdobyć pióro z grawerem oraz przejazd po mieście elektrobusem wspólnie z prezydentem Wojciechem Szczurkiem. Biblioteka w Gdyni organizuje kiermasz książek dla WOŚP, na którym to czytelnicy zdecydują ile zapłacą za książkę i jaką kwotę chcą przekazać na cel organizacji. Uniwersytet Morski od godziny 10:00 do 14:00 udostępni zwiedzającym symulator mostka nawigacyjnego a co pół godziny w planetarium będą odbywać się seanse.

W jednej z gdyńskich galerii 30. finał WOŚP rozpocznie sie w sobotę (29 stycznia) i potrwa dwa dni. W tym czasie działać będą stoiska z gadżetami orkiestrowymi. Wylicytować będzie można sukienkę Igi Świątek czy reprezentacyjną koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem piłkarzy.


Gmina Szemud

W Bojanie 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godzinie 15:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bojanie. Odbędzie się wtedy Strongman Cup Bojano 2022, na którym wystąpią najsilniejsi ludzie w Polsce m.in. Mateusz Kieliszkowski, Maciej Hirsz czy Rafał Kobylarz. Sędziami zawodów będą Krzysztof Radzikowski oraz Dominik Abou-Khadra. Gościem specjalnym wydarzenie będzie Arkadiusz Tańcula. Oprócz sportowej rywalizacji, na hali w Bojanie odbędzie się wiele licytacji, występów tanecznych oraz konkursów z publicznością.

Facebook.com/gmina Szemud


Gmina Luzino

Podczas finału w luzińskim sztabie przy Gminnym Ośrodku Kultury kwestować będzie 25 wolontariuszy. Spotkać będzie ich można w okolicach kościołów w Luzinie, Kębłowie i Sychowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24