20.01.2022 10:54 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Plantacja choinek - na co zwrócić uwagę i jak się do tego zabrać?

Materiał Partnera.jpg.jpg

W sytuacji, kiedy nie masz kompletnie pomysłu na biznes, ciekawym przykładem może okazać się założenie plantacji choinek. Boże Narodzenie jest świętem, które obchodzi mnóstwo osób i nawet jeśli nie robią tego z wiary, to pcha ich do tego tradycja. A jak wiadomo, częścią tradycji jest choinka. Nic więc dziwnego, że w okresie bożonarodzeniowym, plantacje choinek to rewelacyjna opcja na biznes.

Plantacje choinek - profesjonalna uprawa jodły kaukaskiej i świerka

Choinki to drzewka bardzo pożądane w okresie Bożego Narodzenia. Jeśli myślisz o takim właśnie biznesie, na pewno nurtuje Cię pytanie, jak założyć plantację choinek. Otóż nie jest to aż tak trudne, jak się wydaje. Wpierw warto się zastanowić, czy mamy odpowiednią powierzchnie na ten cel i jakie konkretnie drzewka chcemy uprawiać. Plantacja jodły kaukaskiej może okazać się dobrym wyborem, jednak nie oznacza to, że musisz rezygnować ze standardowego świerka. Choinki żywe, czasem niezależnie od konkretnego gatunku, są bardzo rozchwytywane.

Plantacje powinny oferować wysokiej jakości produkty. Jeśli wiemy, że konkretny gatunek wymaga formowane, musimy dołożyć wszelkich starań, by tak właśnie było. Tylko w ten sposób prowadzona plantacja może dać dobrej efekty.

Plantacja choinek - sadzenie, przycinanie, koszt i sprzedaż

Jeśli chodzi Ci po głowie założenie własnej plantacji, koniecznie sprawdź, co Cię czeka. Na samym początku koniecznie jest przygotowanie odpowiedniego podłoża. Świerki pospolite nie są wybredne, dlatego można je uprawiać gdziekolwiek, jednak jodła kaukaska to całkiem odmienne drzewo. Wymaga ona, aby podłoże było klasy IV, a odczyn pH wynosił 4,0-5,5. Można oczywiście użyźniać glebę nawozami, jednak to nie będzie to damo.

Zanim posadzimy drzewka, warto wiedzieć, skąd sadzonki drzewka pochodzą. Dobrze byłoby, gdyby były to sadzonki bardzo dobrej jakości. Sprzedaż choinek wtedy jest w znacznie lepszej formie. Kolejnym krokiem jest formowanie drzewek. Ta czynność nie wymaga dużego nakładu siły, jednak potrzeba tutaj regularności i systematyczności. Świerki formuje się 2 razy do roku, ponieważ rosną szybciej, zaś jodły tylko raz.

Jeśli chodzi o sprzedaż choinek, właściciel plantacji powinien mieć certyfikat, inaczej sprzedaż jest niemożliwa. 

Co może pomóc w uprawie choinek?

W uprawie choinek z pewnością mogą pomóc dobrej jakości nasiona czy sadzonki. Rzetelna wiedza od osób, które maja w tym doświadczenie także może się przydać w prowadzeniu plantacji choinek. Pielęgnacja powinna być przeprowadzana bardzo systematycznie i z rozwagą, ponieważ to ona zadecyduje o tym, czy klient kupi konkretną choinkę, czy nie.  


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24