13.01.2022 15:00 12 PM/KPP Wejherowo

Pijany wjechał autem do rowu - dostał 6,5 tys. zł mandatu

Fot. KPP Wejherowo

Nietrzeźwy kierowca wjechał do rowu, jechał samochodem bez ważnych badań i dowodu rejestracyjnego – został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 6,5 tys. zł.

W środę (12 stycznia) po godzinie 10:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Łężyce w Alei Parku Krajobrazowego. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca samochodu renault wjechał do rowu.

Jak ustalili policjanci, kierowca megane nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i wjechał do rowu - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

50-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Ponadto okazało się, że samochód którym jechał nie był dopuszczony do ruchu, ponieważ od dwóch lat nie miał ważnych badań technicznych oraz zatrzymany był dowód rejestracyjny tego samochodu - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Policjanci na miejscu ukarali mężczyznę dwoma mandatami za dwa wykroczenia dotyczące spowodowania zdarzenia oraz jazdy samochodem niedopuszczonym do ruchu. Mandaty łącznie wyniosły 6,5 tys. zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24