12.01.2022 13:45 7 AB/TTM

Gmina Choczewo gospodarzem Mistrzostw Świata w Nordic Walking

Fot.pixabay.com

Ponad 600 zawodników z 10 krajów do tej pory zgłosiło swoje uczestnictwo w zbliżających się Mistrzostwach Świata w Nordic Walkig. Gospodarzem zawodów jest gmina Choczewo.

Mistrzostwa Świata w gminie Choczewo odbędą się 17-19 czerwca. Impreza ma charakter globalny, jednak organizatorzy zachęcają do udziału także mieszkańców powiatu wejherowskiego.

Jest to ważne wydarzenie, ponieważ ściąga na nasze tereny ludzi z całego świata, jednak najważniejsi są dla nas mieszkańcy powiatu wejherowskiego i naszych gmin. Bardzo nam zależy aby się tutaj pojawili - mówi Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking.

Zawody odbędą się za pół roku, jednak już teraz uczestnicy chętnie się zapisują. Mistrzostwa świata miały odbyć się w ubiegłym roku, jednak ze względu na pandemię, termin został przełożony.

Mieliśmy 500 osób zapisanych z poprzedniego roku. W tym momencie mamy około 630 uczestników. Na pewno warto zwrócić uwagę na to że mamy zawodników z 10 krajów takich jak Niemcy, Ukraina, Francja, Włochy czy nawet jest zawodnik z Ameryki - mówi Krzysztof Walczak, współorganizator imprezy.

Na zawodników czekać będą trasy w choczewskich lasach, a także regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Rejestracja na wydarzenie zakończy się na początku czerwca. Udział w mistrzostwach można zadeklarować tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24