11.01.2022 15:03 38 EWA

Zaparkowała auto w bramie - interweniowali strażnicy miejscy

Fot. mat. prasowy SM Wejherowo

Zablokowała wjazd z posesji przy ul. Klasztornej w Wejherowie. Gdyby strażnicy miejscy nie interweniowali, mieszkańcy nie mogliby wyjechać z domu przez co najmniej pięć godzin.

W sobotę (8 stycznia) koło godziny 9:00 do wejherowskiej straży miejskiej dotarło zgłoszenie o zablokowanym wyjeździe z nieruchomości przy ul. Klasztornej w Wejherowie, z powodu zaparkowanego pojazdu, które blokowało całą bramę wjazdową.

Centralnie w bramie wyjazdowej stał lekko ośnieżony samochód marki fiat. Widać było, że stoi w tym miejscu od dłuższego czasu - relacjonują strażnicy.

Fot. mat. prasowy SM Wejherowo

Na miejsce wezwano lawetę i pojazd odholowano na policyjny parking. Kobieta, która zaparkowała pojazd przed bramą, zgłosiła się po odbiór o godzinie 13:15. Jak spekulują strażnicy gdyby pojazdu nie odholowali, do tego czasu wjazd i wyjazd byłby zablokowany dla mieszkańców.

Właścicielka samochodu musiała zapłacić za odholowanie auta, otrzymała również mandat za parkowanie pojazdu w miejscu zabronionym.

Niech tego typu bezmyślne parkowanie będzie przestrogą dla innych – dodaje komendant Zenon Hinca.

Na całej długości chodnika ustanowiona została strefa płatnego parkowania, ale nie zwalnia to kierowców od stosowania się do obowiązujących przepisów prawa, które zakazują m.in parkowania w bramach wjazdowych czy wyjazdowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24