10.01.2022 10:13 0 WH/TTM

Kolędy i piosenki świąteczne wybrzmiały w rumskim kościele

Fot. TTM

Za nami koncert świąteczno-noworoczny w Rumi. W kościele pw. św. Józefa i Judy Tadeusza wystąpili artyści z lokalnej sceny, jak i tej ogólnopolskiej, którzy są związani m.in. z Operą Narodową i Operą Krakowską. Widownia wysłuchała kolęd i utworów świątecznych.

Bardzo się cieszę, że po tak długiej przerwie w końcu możemy spotkać się z publicznością na żywo – mówił przed niedzielnym (9 stycznia) występem tenor Marek Gerwatowski – artysta Opery Krakowskiej, dyrektor artystyczny Rumskich Spotkań Muzycznych.

W parafii św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi zaprezentowali się artyści z Opery Narodowej w Warszawie, Opery Krakowskiej czy Teatru Muzycznego w Gdyni – Monika Korybalska, Tomasz Rak, Edyta Krzemień i Przemysław Zubowicz. Wystąpił także chór mieszany Cantores Veiherovienses oraz zespół śpiewaczy św. Cecylii z Rumi.

Artyści wykonali utwory świąteczne, kolędy oraz muzykę operową, musicalową i rozrywkową. A to wszystko przy akompaniamencie orkiestry.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Fotogaleria z wydarzenia.

Cieszę się, że wspólnie w okresie Bożego Narodzenia możemy kolędować. Myślę, że tę muzykę odkrywamy na nowo. To muzyka, która przenika dogłębniej – odkrywamy ją i przeżywamy. W świątecznych nastrojach jest ona bardzo wrażliwa, przyjemna i wyzwala dużo radości – zwraca uwagę starosta wejherowski Gabriela Lisius.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku koncert nie mógł odbyć się w tradycyjnej formie. Wydarzenie przeniosło się do internetu. Więcej o tym tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24