04.01.2022 15:00 1 AB/gdansk.pl

Łyżwiarskie święto na hali Olivia w Gdańsku

źródło: gdansk.pl

Ponad 700 uczestników zaprezentuje swoje umiejętności podczas zawodów łyżwiarstwa synchronicznego. Każda drużyna składa się maksymalnie z 16 zawodników, a na hali Olivia w Gdańsku swój program taneczny przedstawią łyżwiarze m.in z USA, Finlandii, Rosji czy Niemiec. Nie zabraknie także Polaków.

Od środy do soboty (5-8 styczeń) w ramach ISU Challenger Series 6th Hevelius Cup, wystąpi 8 drużyn juniorskich i 9 seniorskich, natomiast w sobotę i niedzielę (8-9 styczeń) w ramach Interclub 6th Hevelius Cup zaprezentują się 23 zespoły dziecięce, młodzieżowe i amatorskie.

— Kibiców zapraszamy na trybuny już od środy, treningi nieoficjalne i oficjalne można oglądać bezpłatnie, natomiast główna część zawodów jest biletowana. Oficjalne treningi w łyżwiarstwie synchronicznym są oglądane także przez sędziów. Podczas około 10-12 minutowego treningu drużyna musi przynajmniej raz zaprezentować cały, przygotowany na dany sezon, układ taneczny - mówi Bartosz Zielenkiewicz z gdańskiego klubu SKF Iceskater.

ISU Challenger Series to seria pięciu zawodów w łyżwiarstwie synchronicznym, które poza Gdańskiem rozgrywane są także w Eindhoven, Turku, Norwood i Rouen. Podczas zawodów Polskę reprezentować będą gdańszczanki z drużyny Ice Fire, zarówno juniorki i seniorki, a także toruńska drużyna Le Soleil.

Obie gdańskie drużyny Ice Fire stanowią kadrę narodową w łyżwiarstwie synchronicznym i obie podczas grudniowych mistrzostw Polski zdobyły niezbędne minimum punktowe upoważniające je do udziału w tegorocznych mistrzostwach świata - czytamy na portalu gdansk.pl

Mistrzostwa świata juniorów odbędą się w marcu w austriackim Insbrucku, natomiast seniorki pojadą do Hamilton w Kanadzie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24