03.01.2022 15:30 14 AB/TTM

Od stycznia zapłacimy więcej. Nowy taryfikator mandatów drogowych

Fot. KPP Wejherowo

Za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 30 km/h kierowcy zapłacą od 800 zł. Przekroczenie prędkości o ponad 71 km/h karane jest mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. Kary nie ominą także nieostrożnych pieszych, którzy korzystając z urządzeń takich jak telefon podczas przejścia na pasach, mogą zapłacić mandat w wysokości 300 zł.

Wysokie kary mandatów mają poprawić bezpieczeństwo. Wcześniej kierowcy i piesi nie zawsze stosowali się do zasad bezpieczeństwa, ale jeżeli odczują zagrożenie karą, może to spowoduje że zaczną bardziej dbać o siebie i uczestników ruchu - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Anetta Potrykus z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Od 1 stycznia kierowcy za przekroczenie prędkości będą płacić więcej. Pomimo podwyższenia kar, policjanci nadal zatrzymują wielu jadących za szybko.

Kierowcy zwolnili, ale nasze kontrole drogowe pokazują, że nadal łamią przepisy. Funkcjonariusze już 1 stycznia ujawnili kierowcę, który po godzinie 8:00 rano między Redą a Wejherowem jechał z prędkością 173 km/h - dodaje Anetta Potrykus.

Wyższe kary nie ominą także pieszych. Osoba, która wejdzie na tory kolejowe przy opuszczających się rogatkach, może liczyć się z zapłaceniem mandatu w wysokości 2 tys. zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24