31.12.2021 11:00 0 AB/KMP Gdynia

Kupujesz fajerwerki? Zachowaj szczególną ostrożność

źródło: KMP Gdynia

Noc sylwestrowa to czas, kiedy w całej Polsce odpalane są fajerwerki. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, których należy przestrzegać, aby w bezpieczny sposób obchodzić się ze sztucznymi ogniami.

W noc sylwestrową Polacy odpalają więcej fajerwerków niż przez cały rok. W tym czasie dochodzi także do wielu zranień, poparzeń, czy nawet pożarów z powodu nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie i zgodnie z instrukcją. Policjanci na bieżąco sprawdzają punkty handlowe oferujące fajerwerki i będą interweniować w sytuacjach naruszania zakazu ich używania - informuje Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Policja przestrzega także o tym, że sprzedaż fajerwerków osobom niepełnoletnim jest przestępstwem i może się wiązać z karą grzywny lub pozbawieniem wolności do dwóch lat. Dzieci również nie powinny ich odpalać. Sztuczne ognie należy kupować u rzetelnych źródeł.

Przed zakupem fajerwerków należy dokładnie je sprawdzić. Przede wszystkim obudowa nie powinna mieć żadnych pęknięć, przerwań, wgnieceń czy wybrzuszeń, a elementy składowe powinny być ze sobą dobrze połączone. Podczas korzystania z fajerwerków należy zachować bezpieczną odległość.

Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec starego roku i początek nowego był dla nas wszystkich miły i przyjemny - apeluje Jolanta Grunert


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24