28.12.2021 12:00 20 PM/mat.pras.

Sztaby WOŚP w mieście i gminie Wejherowo przygotowują się do finału

źródło : WOŚP

Podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie 30 stycznia 2022 roku sztaby z gminy i miasta Wejherowo łączą siły. Przygotowania już trwają.

Chociaż działają osobno i przy zupełnie innych placówkach, sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wejherowie oraz Bolszewie od początku pomagają sobie nawzajem i współpracują przy organizacji kolejnych finałów WOŚP.

Zawsze kontaktujemy się ze sobą w sprawie wysyłania wolontariuszy w teren, albo lokalizacji sztabowych puszek stacjonarnych w sklepach i lokalach w okolicy. Pomagamy też sobie nawzajem w rozwiązywaniu np. problemów technicznych podczas rejestracji wolontariuszy kwestujących. Ostatecznie gramy przecież do jednej puszki – mówi szefowa sztabu WOŚP w Bolszewie, Małgorzata Kryszewska.

Także podczas nadchodzącej edycji finału WOŚP oba sztaby będą wspólnie ustalały miejsca, do których wyślą wolontariuszy. W tym roku mają odbyć się imprezy stacjonarne.

W Wejherowie będzie można odwiedzić Filharmonię Kaszubską i obejrzeć bloki obejmujące kilka prezentacji i występów artystycznych. Będzie można także oczywiście licytować gadżety WOŚP i przedmioty podarowane przez ludzi o dobrym sercu. W Filharmonii obecne będą również stoiska fryzjerskie i cukiernicze z Niepublicznej Szkoły Rzemiosła im. św. Józefa w Wejherowie oraz Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wejherowie – informują organizatorzy.

Oprócz tego w całym mieście będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących do oficjalnych puszek. Więcej informacji o imprezie i działaniach sztabu w Wejherowie można znaleźć na Facebooku.

Podobne przygotowania trwają także w Bolszewie.

Impreza finałowa odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej, gdzie będzie można obejrzeć występy artystyczne, zabawić się w licytowanie gadżetów od Fundacji WOŚP oraz wspaniałych darczyńców. Okoliczne koła gospodyń wiejskich przygotują też pyszny poczęstunek i rękodzieło na bazarki. Przewidziane są także zabawy zręcznościowe oraz… bicie rekordu gminy w grze i śpiewie „Kaszubskich nut”! W terenie zaś będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami i stoiska bazarkowe, zaś mieszkańcy Łężyc zachęcani są do odwiedzenia tego dnia siedziby Stowarzyszenia „Szansa dla nas”, gdzie będzie można wrzucić coś do puszki, skosztować domowych wyrobów i zabrać do domu ręcznie wykonane ozdoby i nie tylko – zaznaczają organizatorzy.

Dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu zorganizowany zostanie także bieg w lesie na styku Bolszewa i Gościcina dzięki działaczom grupy „Pomaganie jest takie proste”. Informacje o działaniach na terenie gminy Wejherowo są na bieżąco publikowane na profilu facebookowym sztabu w Bolszewie.

Dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą wyjść z domów, a chcą wesprzeć działania sztabów, prowadzone są eSkarbonki. To wirtualne puszki, które zapełnia się szybkim przelewem. Każdy sztab prowadzi własną zbiórkę internetową, a jej wynik doliczany jest do ostatecznej sumy zebranej przez każdy z nich. Aby wpłacić datek do eSkarbonki wystarczy kliknąć w link i wykonać przelew zgodnie z instrukcją.

Wesprzyj eSkarbonkę Sztabu w Wejherowie

Wesprzyj eSkarbonkę Sztabu w Bolszewie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24