23.12.2021 12:00 0 AB/VBW Arka Gdynia

Gundars Vetra nie jest już trenerem VBW Arki Gdynia

Facebook/VBW Arka Gdynia

Gundars Vetra przestał pełnić obowiązki trenera drużyny koszykarek z Gdyni. 54-letni szkoleniowiec przejął drużynę w 2017 roku i poprowadził ją na sam szczyt na polskiej arenie. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Łotysz jest twórcą sukcesów jakie Arka odnosiła w ostatnich latach. Początki jego przygody w Gdyni nie należały jednak do łatwych.

Trener Gundars Vetra przez swoje zacięcie sportowe kształtował nasze charaktery i wytrwałość. To dzięki jego nieocenionej pracy od sezonu 2017/2018, w którym zajęliśmy 8 miejsce na Mistrzostwach Polski doszłyśmy na sam szczyt – przez brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyty w sezonie 2018/19, zdobycie Mistrza Polski, Pucharu Polski oraz Super Pucharu Polski w sezonie 19/20, zdobycie mistrza Polski i Pucharu Polski w sezonie 20/21, po kontynuację walki o obronę tych tytułów w sezonie 21/22 - informuje zespół na swoim Fcaebooku.

Vetra po latach nieobecności prowadził drużynę na europejskich parkietach, gdzie gdynianki rywalizowały z najlepszymi drużynami klubowymi w Europie.

Dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu Gundarsa Vetry oraz pozostałej kadry trenerskiej gdyńska koszykówka wróciła na poziom, który wpisuje się złotymi głoskami w historię naszego klubu i naszego miasta - dodaje klub.

Łotysz przygodę z gdyńską koszykówką zakończył niespodziewanym zwycięstwem nad drużyną Galatasaray Stambuł w Eurolidze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24