22.12.2021 15:00 43 WH/KMP w Gdyni

Uderzyła seniorkę, bo ta zwróciła jej uwagę, że nie ma maseczki

Fot. KMP w Gdyni

W gdyńskim trolejbusie seniorka zwróciła uwagę kobiecie, żeby założyła maseczkę. W rezultacie 29-latka zerwała jej maseczkę i uderzyła ją w twarz. Ponadto dzień wcześniej miała miejsce podobna sytuacja w tych samych okolicznościach.

Policjanci z Gdyni otrzymali zgłoszenie o szarpaninie w jednym z trolejbusów.

Funkcjonariusze ustalili, że 73-letnia mieszkanka Gdyni poprosiła 29-latkę, aby założyła maseczkę ochronną. Kobieta zrobiła się agresywna, zaczęła krzyczeć i obrażać seniorkę, po czym zerwała jej maseczkę i uderzyła w twarz – relacjonuje podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

Jakby tego było mało, 29-latka dzień wcześniej także zaatakowała inną starszą kobietę w trolejbusie.

Inna seniorka zwróciła zatrzymanej uwagę, że nie ma zakrytych ust i nosa. Kobieta zrobiła się agresywna i w obronie seniorki wstawiła się 46-latka, którą zatrzymana zaczęła obrażać, a następnie uderzyła ją, zerwała z twarzy nowe okulary korekcyjne warte prawie 2,5 tys. złotych, zgięła je w pół i rzuciła na chodnik – dodaje Grunert.

Policjanci ustalili i przesłuchali świadków oraz sprawdzili monitoring. Zebrany materiał dowodowy przekazali do prokuratury. Prokurator zastosował wobec zatrzymanej dozór policyjny oraz zakaz wszelkiego kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych. Za naruszenie nietykalności i zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24