22.12.2021 17:00 1 NW/UM w Gdańsku

Molo w Brzeźnie częściowo wyremontowane i otwarte dla spacerowiczów

Źródło: UM w Gdańsku

Przez blisko trzy miesiące nie można było korzystać z molo w Gdańsku Brzeźnie. Powodem był trwający remont. Teraz do użytku oddano dla spacerowiczów górny pokład. Niedostępny jest dolny pokład, na którym prace przeprowadzone zostaną wiosną przyszłego roku.

Remont molo w Brzeźnie konieczny był ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców Gdańska i turystów. Każdego roku obiekt ten odwiedzają powiem setki tysięcy osób. Jak podkreśla gdański magistrat, zimowe sztormy i trudne warunki atmosferyczne doprowadziły do konieczności wymiany drewnianych elementów mola.

Gdański Ośrodek Sportu, jako zarządca mola, pod koniec sierpnia podpisał umowę na wykonanie prac remontowych. W następnych miesiącach wymieniono skorodowane balustrady, słupki, belki, deski pomostów oraz poręcze. Elementy zostały wykonane z modrzewia, a także dodatkowo zakonserwowane i pomalowane - dowiadujemy się ze strony gdańskiego ratusza.

Źródło: UM w Gdańsku

Z dniem 21 grudnia zakończyły się prace, które objęły odcinek o długości ok. 56 metrów od strony morza. Teraz ta część ponownie dostępna jest dla spacerowiczów. Pozostałe ok. 80 metrów mola odnowione zostanie po sezonie zimowym.

Remont dolnego pokładu odbędzie się na wiosnę. Póki co część ta pozostaje zamknięta, jak każdego roku w okresie zimowym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24