21.12.2021 13:03 5 WH/TTM/UM Wejherowo

Koncert Wigilijny w Wejherowie – na scenie wystąpił Chór Music Everywhere

Fot. TTM

Za nami Koncert Wigilijny w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Widownia wysłuchała trójmiejski Chór Music Everywhere, który wykonał polskie przeboje, anglojęzyczne świąteczne piosenki i polskie kolędy. Koncert zostanie wyemitowany w Wigilię w Twojej Telewizji Morskiej.

W Wejherowie to już tradycja, że przed Bożym Narodzeniem odbywa się koncert wigilijny. W zeszłym roku organizacja była niemożliwa z powodu koronawirusa, tym razem jednak się udało.

W niedzielę (19 grudnia) na widowni Filharmonii Kaszubskiej zasiedli mieszkańcy Wejherowa, którzy otrzymali bezpłatne wejściówki. Pojawili się także przedstawiciele organizacji społecznych, gospodarczych, sportowych i służb mundurowych działających na terenie miasta.

Ten okres przedświąteczny jest dla nas ważny, nie tylko w mieście Wejherowie, ale dla każdego z nas. Ważne jest, abyśmy w tej atmosferze zbliżali się do świąt, bo wtedy one są przeżywane z większymi emocjami – zwraca uwagę Krzysztof Hildebrandt, prezydent miasta.

Wystąpił Chór Music Everywhere, który na scenie zaprezentował trzyczęściowy koncert. W pierwszym bloku wykonano polskie przeboje z lat 70 . i 80. z albumu „Karuzela Gna”, w drugiej zaś – angielskie piosenki świąteczne, a w trzeciej – polskie kolędy.

Zdarza się, że publiczność razem z nami śpiewa na koncertach. To dla nas największa nagroda, bo kiedy widzimy, że publiczność wstaje, śpiewa, klaszcze i tańczy - to jak najbardziej motywuje do działania – mówi dyrygent chóru Beata Śnieg.

Fot. UM Wejherowo Fot. UM Wejherowo Fot. UM Wejherowo Fot. TTM Fot. TTM

Chórzyści w swoim repertuarze zaprezentowali kilka znanych utworów w nowoczesnej aranżacji m.in. zespołu „Bajm”, Krystyny Prońko i Zbigniewa Wodeckiego, a po krótkiej przerwie pojawili się w białych strojach i wykonali cykl kolęd amerykańskich w jazzowym wykonaniu. Na koniec chór zaprezentował składankę trzech polskich kolęd, do zaśpiewania których dyrygent zaprosiła wejherowską publiczność. Sama też wcześniej pięknie zaśpiewała jeden z utworów jako solistka – relacjonuje portal wejherowo.pl.

Cały Koncert Wigilijny zostanie wyemitowany na antenie Twojej Telewizji Morskiej w piątek (24 grudnia) o godzinie 17:20.

Chór Music Everywhere w styczniu zagra dwa koncerty noworoczne w Gdyni. Więcej informacji w naszym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24