13.12.2021 13:00 2 WH/Tytani Wejherowo

Zwycięstwo Tytanów nad składem z Kwidzyna

Za nami miecz Tytani Wejherowo kontra SMS ZPRP II Kwidzyn, który okazał się zwycięski dla gospodarzy – 34:24. Dla wejherowian to „powrót na drogę zwycięstw”.

Od początku niedzielnego (12 grudnia) spotkania to Tytani byli faworytem. Zdarzały się akcje niepewne.

Niby mieliśmy cały mecz pod kontrolą, ale w pewnym momencie goście zaczęli się do nas niebezpiecznie zbliżać, dlatego dobrze, że drużyna poukładała tą grę, zdobyła siedem czy osiem bramek i dzięki temu pokonaliśmy rywali. Trochę mam żal o brak koncentracji w sytuacjach rzutowych stuprocentowych. Pewnie gdyby i one były wykorzystane to wygralibyśmy różnicą kilku bramek więcej. Ogólnie jednak jestem zadowolony, że chłopaki podeszli skoncentrowani do młodego zespołu z SMS-u – mówi trener Tytanów Robert Wicon.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:11. W drugiej części spotkania goście postawili jeszcze trudniejsze warunki w obronie i zbliżyli się wynikiem do gospodarzy (18:15). Wtedy sygnał do lepszej mobilizacji dał Radosław Sałata. Wejherowianie uspokoili swoją grę i wykorzystywali błędy rywali.

Bardzo dobre piłki do kontry rzucał Szymon Cholcha, a jego koledzy skrzętnie trafiali i tym samym powiększali przewagę. W efekcie tego na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania prowadzili z przewagą dziesięciu oczek (28:18). Ostatnie minuty meczu były również wyrównane, obydwie drużyny nie forsowały tempa, tylko starały skupić się na dokładności zagrań. Tym samym mecz zakończył się z przewagą dziesięciu bramek dla Tytanów (34:24) – relacjonuje Dariusz Jankowski, rzecznik prasowy KS Tytani.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Więcej zdjęć tutaj.

Wejherowianie wystąpili w składzie: Jurkiewicz (7), Rompa (5), R.Sałata (4), Bartoś (4), Warmbier (4), Szafrański (3), M.Wicki (2), Bach (2), Pohnke (2), Przymanowski (1), Cholcha, Żyłowski, Nowosad, M.Sałata, Wejher, R.Wicki.