07.12.2021 13:41 47 PM COVID-19

Nowe obostrzenia od 15 grudnia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia od 15 grudnia wprowadza dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Między innymi limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zamknięte będą dyskoteki, kluby. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant #koronawirus Omikron – powiedział we wtorek (7 grudnia) podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas konferencji Minister Zdrowia poinformował o planach wprowadzenia od 1 marca szczepienia w grupach takich jak medycy, nauczyciele czy służby mundurowe.

Oprócz tego wprowadzono szereg obostrzeń, które mają obowiązywać od 15 grudnia:

— Zamknięte będą dyskoteki i kluby.

— Limity 30 proc. obłożenia lokalu w restauracjach, barach i hotelach. Zwiększenie limitu będzie wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.

— Limit w transporcie zbiorowym zostanie ograniczony do 75 procent.

— Obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.

— Wszystkie osoby przylatujące spoza Schengen muszą mieć wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przylotem test na COVID-19.

Oprócz tego 31 grudnia i 1 stycznia w lokalach zamkniętych będzie obowiązywał limit do 100 klientów, nie licząc osób zaszczepionych.

Są też zmiany dla szkół. Od 20 do 23 grudnia oraz po przerwie świątecznej w szkołach podstawowych i średnich będzie obowiązywała nauka zdalna. 10 stycznia uczniowie i nauczyciele wrócą do nauki stacjonarnej.

Pracownicy będą mieli dostęp do darmowych testów. Nie będzie kierowania na domyślną kwarantannę po zleceniu.

Fot. Ministerstwo Zdrowia Fot. Ministerstwo Zdrowia Fot. Ministerstwo Zdrowia Fot. Ministerstwo Zdrowia Fot. Ministerstwo Zdrowia Fot. Ministerstwo Zdrowia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24