07.12.2021 12:30 1 PM

Trwa remont puckiego szpitala. Wiemy co dalej z oddziałem pediatrii

Fot. archiwum

Pucki szpital otrzymał 750 tys. zł dofinansowania od premiera RP – pieniądze zostaną przeznaczone na remont oddziału pediatrii. Jak udało nam się dowiedzieć zostanie on otwarty na początku czerwca.

Wcześniej władze powiatu informowały o termomodernizacji puckiego szpitala, ale jak się okazuje zakres robót został rozszerzony.

Dodatkowe roboty to pełna przebudowa pomieszczeń poszczególnych oddziałów. 750 tys. zł, które otrzymaliśmy od prezesa rady ministrów będą przeznaczone na podniesienie standardu jakości obsługi – chodzi o infrastrukturę. Chcemy tak to przygotować, żeby do remontu tego szpitala nie trzeba było przez kolejne 10 czy 20 lat wracać – wyjaśnia Jarosław Białk, starosta pucki.

Obecnie trwa remont oddziału pediatrycznego. W każdej sali chorych powstanie łazienka.

Przebudowujemy pokoje tak, żeby były wyizolowane pomieszczenia dla dzieci malutkich i dla dzieci starszych. Poprawiamy wszystkie media, zostanie zrealizowana również instalacja teletechniczna – dodaje Jarosław Białk.

Remont oddziału pediatrycznego ma zakończyć się w lutym, jednak ma on zostać otwarty w czerwcu.

W tej chwili próbujemy skompletować zespół lekarzy. Nie otworzymy go od razu w marcu. Po zakończeniu remontu musimy tam wprowadzić sprzęt przygotować pomieszczenia i przede wszystkim pracowników – wyjaśnia starosta.

Oddział pediatrii mógłby zostać otwarty pod koniec kwietnia. Jednak ze względu na to, że ekipa remontowa przenosi się piętro niżej, na oddział internistyczny, nie będzie to możliwe.

Żeby nie robić bałaganu, zamieszania i przede wszystkim, żeby nie przenosiły się dźwięki i kurze planujemy otworzyć oddział pediatryczny na początku czerwca – informuje Jarosław Białk.

Wciąż nie wiadomo co z odziałem ginekologiczno-położniczym. Po remoncie szpitala mają zostać podjęte decyzje, które części szpitala wrócą.

Czy uda nam się odbudować ginekologię i położnictwo – nie jestem w stanie tego zagwarantować. Zależy to od sieci szpitali i od tego z jaką strukturą szpitala powiatowego będziemy mogli się w tej sieci znaleźć – wyjaśnia starosta pucki.

Remont całego szpitala potrwa dwa lata.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24