03.12.2021 14:30 0 AB/UM Reda

Redzianin z pierwszym w historii medalem Mistrzostw Polski

źródło: UM Reda

Klub UKS Simba Reda po raz pierwszy wystawił swoich zawodników na zawodach Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików. Pierwszy medal w historii dla klubu zdobył Mateusz Tesmar, który wystartował w kategorii wagowej 90 kg.

W sobotę i niedzielę (27 i 28 listopada) odbywały się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Pile. Turniej jest najważniejszą imprezą w całym roku kalendarzowym judoków. Na wydarzenie przyjechały 192 kluby. Po raz pierwszy w historii na zawody pojechał klub z Redy, który wystawił czterech zawodników: Mateusza Tesmara, Weronikę Stogowską, Polę Gazecką i Kacpra Sadeckiego.

Brązowy medal dla redzkiego klubu zdobył Mateusz Tesmar, który wywalczył go w kategorii 90 kg. W sumie stoczył cztery walki, z których trzy wygrał.

Mateusz na początek stoczył dwa zwycięskie pojedynki, pierwszy z Maciejem Efner z UKJ Legion Zamość, a drugi z Michałem Florkiem z KS Błękitni Tarnów. W kolejnej, półfinałowej rundzie zmierzył się Danielem Chamerskim UKS Sakura Warszawa. Po przegranej walce stoczył pojedynek o trzecie miejsce z Mateuszem Dolny z UKS Copal Trzcianka. Mistrzem Polski został Daniel Chamerski z UKS Sakura Warszawa - czytamy na stronie Urzędu Miasta Reda.

źródło: UM Reda źródło: UM Reda

UKS Simba Reda może zaliczyć turniej do udanych. W klubowej klasyfikacji generalnej zajęli wysokie 31. miejsce.