02.12.2021 16:00 13 AB/TTM

Nowy plac zabaw w Gościcinie

Fot. Marek Trybański/TTM

Nowa zjeżdżalnia, maszyny do fitnessu, huśtawki - w Gościcinie powstał plac zabaw. To dopiero pierwszy etap projektu budowy ogólnodostępnej strefy rekreacyjno-turystycznej w Gościcinie.

To jest pierwszy etap strefy rekreacyjno-sportowej. Mieszkańcy bardzo ambitnie wnioskowali o to, żeby tutaj ten teren został odnowiony. To, co dzisiaj odbieramy to pierwszy etap zagospodarowania tego terenu. Ten etap powstał dzięki dofinansowaniu, które gmina uzyskała za pośrednictwem stowarzyszenia Bursztynowy Pasaż. Tam wnioskowaliśmy o zagospodarowanie tej strefy i udało nam się uzyskać 93 tys. złotych dofinansowania. Ten zakres, który został obecnie zrealizowany kosztował 168 tys. złotych - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Maciej Milewski, kierownik referatu inwestycji.

Oprócz placu odnowione zostaną ścieżki, będzie więcej urządzeń fitness, powstanie także niewielki plac do gry w koszykówkę. W inwestycję zaangażowany jest Bursztynowy Pasaż.

Bursztynowy Pasaż to lokalna grupa działania, która działa na terenie gminy Wejherowo i gminy Gniewino. W ramach swojej strategii pozyskuje środki zewnętrzne na rozwój obszarów wiejskich, ale też na integrację lokalnej społeczności. Dzięki dofinansowaniu 93 tys. złotych, które udało nam się pozyskać w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2014-2020, powstało ogólnodostępne miejsce służące jako strefa wypoczynku relaksu i integracji - wyjaśnia Aleksandra Dobrzańska, wiceprezes Bursztynowego Pasażu.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Więcej zdjęć tutaj.

Mieszkańcy licznie wnioskowali o powstanie takiego miejsca, w którym będą mogli spędzić czas aktywnie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24