03.12.2021 09:00 22 AB/Norda FM COVID-19

Zorganizowały szczepienie i otrzymały 50 tys. złotych

Fot.archiwum

Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bolszewa zaszczepiło się 114 osób. Za działania w celu poprawy sytuacji pandemicznej, działaczki z Bolszewa otrzymały nagrodę w wysokości 50 tys. zł.

KGW z Bolszewa zajęło trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie KGW na medal. Wydarzenie klasyfikowały zorganizowane festyny według liczby osób zaszczepionych.

Zorganizowałyśmy szczepienie w Bolszewie w ochotniczej straży pożarnej. Podczas naszego wydarzenia zaszczepiło się 114 osób. Na liście w konkursie jest 130 dlatego że po 60 roku życia zaszczepionych liczy się podwójnie. Przystąpiliśmy do konkursu, jesteśmy na trzecim miejscu jednoznacznie z drugim, bo drugie i trzecie dostało tyle samo pieniędzy czyli po 50 tys. - informuje Grażyna Groth, prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Bolszewie.

Kobiety od lat działają charytatywnie. Uzyskane pieniądze przeznaczą przede wszystkim na dalszą działalność koła.

Przeznaczymy na cele statutowe, na nasze wszystkie konkursy kulinarne, bo dzięki mieszkańcom zdobyliśmy te pieniądze. Udzielamy się także charytatywnie. Będziemy nadal to robić. Na pewno jeszcze jakieś pomysły przyjdą nam do głowy - dodaje Grażyna Groth.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24