30.11.2021 13:00 21 WH/KPP w Pucku

Marihuana porozrzucana po aucie, a w bagażniku pasażer – akcja puckiej drogówki

Fot. KPP w Pucku

Policjanci z Pucka zatrzymali kierującą, która nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Jak się okazało, samochodem jechało sześć osób bez pasów, a jeden z pasażerów znajdował się w bagażniku. Jakby tego było mało, w aucie znaleziono marihuanę, amfetaminę i woreczek z żółtą substancją.

We wtorek (23 listopada) puccy policjanci z drogówki zauważyli kierującą bmw. Kobieta nie korzystała z pasów bezpieczeństwa, dlatego została zatrzymana do kontroli.

Policjanci nie kryli zdziwienia. Z wnętrza pojazdu mundurowi wyczuli zapach marihuany. Okazało się, że w samochodzie podróżuje sześć osób, które nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci podczas przeszukiwania samochodu znaleźli w jego wnętrzu opakowania z marihuaną i amfetaminą, fajkę, wagę jubilerską oraz woreczek z żółtą substancją – informuje mł.asp. Łukasz Brzeziński z puckiej komendy.

Marihuana była porozrzucana na przednim fotelu pasażera i na podłodze. Policjanci otworzyli bagażnik, a tam ukazał się im kolejny podróżujący. Kierowca i pasażerowie zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Przeszukano mieszkania, gdzie u 24-letniej kierującej znaleźli kolejne środki odurzające.

Fot. KPP w Pucku Fot. KPP w Pucku Fot. KPP w Pucku Fot. KPP w Pucku Fot. KPP w Pucku

W mieszkaniu 23-latka znaleziono przedmiot niebezpieczny w postaci kastetu, którego posiadanie jest zabronione. Wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu za posiadanie narzędzia, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywna do 5000 złotych lub nagana – dodaje Brzeziński.

W sumie policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów różnych narkotyków. 24-letnia mieszkanka gminy Puck oraz trzej pasażerowie w wieku od 18 do 24 lat mieszkańcy Pucka już usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Za co grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Kierująca bmw spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa 20-latka, przewożąc go w bagażniku i z tego powodu na 3 miesiące straciła swoje uprawnienia do kierowania – zwraca uwagę oficer prasowy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24