29.11.2021 11:30 0 AB/TTM

30-lecie Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Od wielu lat jest wizytówką gminy Wejherowo. Pomimo wielu wzlotów i upadków nadal występuje i przyjmuje nowych członków. Orkiestra gminy Wejherowo obchodzi swoje 30. urodziny.

Byli we Francji, w Czechach i w Chorwacji. Koncertowali w całej Polsce. Teraz Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo obchodzi swoje 30-lecie. Nie zawsze jednak były same sukcesy, ale pomimo kryzysów grupa nadal istnieje i występuje na scenie.

Wzlotów i upadków było bardzo dużo. Jeden z takich większych kryzysów był w 2012 roku. Orkiestra chyliła się ku upadkowi, udało się jednak to uratować. Z 8 teraz mamy ponad 40 członków. Orkiestra bardzo dużo przeszła, ale też dużo osiągnęła. Byliśmy w Chorwacji, w Czechach i we Francji. Orkiestra grała też w filmie "Miłość to nie wszystko" - mówi Natasza Sobczak, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury.

W piątek (26 listopada) odbył się jubileusz zespołu w Bolszewie. Podczas występu orkiestra przedstawiła różnorodny repertuar. Obchody 30-lecia były formą podziękowań za całokształt działalności na rzecz gminy.

Główna rola to promowanie wielu stylów muzycznych w orkiestrze. Oni promują naszą gminę w całym kraju i właśnie dlatego chcemy to uczcić. Zdajemy sobie sprawę, że wielu ludzi spoza naszego terenu usłyszało o gminie Wejherowo dzięki działalności orkiestry. Dzięki orkiestrze wiele osób może rozwijać swoje pasje i może razem ćwiczyć. Życzę grupie kolejnych 30 lat - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Przemysław Kiedrowski, wójt gminy wejherowo.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Jubileusz stanowi motywację dla członków zespołu do dalszej pracy. W planach są kolejne koncerty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24